Rolki skośne

rolki stożkowe skośne

Rolki stożkowe są popularne w transporterach rolkowych, które pracują na łukach – zakrętach. Rolki stożkowe marki Rollex Systems mogą być wyposażone w pojedyncze, podwójne koło pod pasek zębaty, łańcuch rolkowy lub pasek poliuretanowy. Koła zębate mogą być umieszczone u dołu lub wierzchołka stożka rolki. Stożki – nakładki rolki stożkowej mogą być wykonane z tworzywa PCV, mieszanek gumowych, silikonowych lub poliuretanowych. Zadaniem tego typu rolek jest łatwe przemieszczanie towarów transporterem rolkowym w taki sposób by transportowany produkt nie zmieniał odległości między bandami bocznymi przenośników.


 

Rozmiary typowych średnic stożków montowanych na rolkach transportowych.

Rolkk stozkowe Rollex systems


Rolki stożkowe rollex systems


Rolki stożkowe Rollex systems


 Rolka grawitacyjna stożkowa.

Popularny model rolki stożkowej stosowanej na zakrętach transporterów grawitacyjnych pracujących na łukach. Rolki można wyposażyć w osie z gwintem wewnętrznym, gwintem zewnętrznym, osią na sprężynie, osią gładką lub frezowaną. Osie jak i łożyska mogą być standardowe lub nierdzewne.

Rolka stożkowa grawitacyjna


 

Rolka transportowa z kapslem z podwójnym labiryntem zabezpieczającym łożysko.

Popularny model rolki stożkowej stosowanej na zakrętach transporterów grawitacyjnych pracujących na łukach. Rolki można wyposażyć w osie z gwintem wewnętrznym, gwintem zewnętrznym, osią na sprężynie, osią gładką lub frezowaną. Osie jak i łożyska mogą być standardowe lub nierdzewne. Rolka przeznaczona do pracy w transportach używanych w miejscach gdzie występuje duże zapylenie – zabrudzenie.

Rolka stożkowa grawitacyjna


 

Rolka napędowa napędzana elastycznym paskiem.

Rolka przeznaczona do pracy na zakrętach w transporterach rolkowych napędzanych za pomocą elastycznych pasków zębatych.

Rolka stożkowa z kołem na pas zębaty


Rolka stożkowa napędowa z pojedynczym kołem zębatym pod łańcuch rolkowy.

Rolka stożkowa używana i montowana w transporterach rolowych napędzanych za pomocą jednorzędowego – pojedynczego łańcucha rolkowego.

Rolka stożkowa z pojedynczym kołem zębatym


 

Rolka stożkowa napędowa z podwójnym kołem zębatym pod łańcuch rolkowym.

Rolka transportowa stożkowa przeznaczona do montażu w podajnikach rolkowych pracujących na łukach w których napęd jest przenoszony z rolki na rolkę za pomocą łańcucha rolkowego.

Rolka stożkowa napędowa z podwójnym kołem zębatym