Rolki napędowe

rolki napedowe
Rolki napędowe marki Rollex

Rolki napędowe są powszechnie używane w transporterach rolkowych napędzanych. Służą do transportu różnego rodzaju produktów. Tego typy rozwiązania stosowane są w długich ciągach technologicznych. Tego typu rolki mogą być wykorzystywane do przeniesienia napędu z przekładki na taśmę transportową lub inny transporter rolkowy. Wszystkie rolki transportowe marki Rollex System są objęte   24 miesięczną gwarancją gdy rolka pracuje w cyklu 8/24h.


Rolka napędzana paskiem typ 420.

Tego typu rolki napędowe stosowane są do napędu transporterów taśmowych jako rolka napędowa. Niewątpliwą zaletą tego typu przeniesienia napędu jest cicha praca. Rolka napędowa do przenoszenia napędu za pomocą paska elastycznego może być wyposażona w 2 lub 3 łożyska toczne w zależności od warunków pracy.

rolkinapedowe rolka napedowa pasek napedowy

Rolka napędowa typ 432/433 z podwójnym kołem zębatym (mała średnica).

Rolka z podwójnym kołem zębatym często używana do transportu lekkich produktów. Rolki napędowe z pojedynczym kołem zębatym o średnicy ø 30 mm – ø 32 mm często są stosowane do przenoszenia paczek  – kartonów o małych gabarytach. Minimalna podziałka rolek w transporterze rolkowym może wynosić odpowiednio min 31 mm dla rolki napędowej ø 30 mm i 33 mm dla rolki napędowej o średnicy ø 32 mm. Rolka może być wykonana ze stali zwykłej, nierdzewnej lub aluminium. Rolka do pracy w prędkości max 0,5 m/s. Rolka do pracy w  obciążeniu 400 N/rolkę. Zakres temperatur w jakich rolka pracuje prawidłowo to od -5 do + 40ºC.

rolki napedowe rolka napedowa

Rolka napędowa typ 435/436 z pojedynczym kołem zębatym.

Rolka z pojedynczym kołem zębatym często używana do napędu transporterów taśmowych, gdzie są używane cienkie taśmy do transportu lekkich produktów. Rolki napędowe z pojedynczym kołem zębatym o średnicy ø 30 mm – ø 32 mm często są stosowane do przenoszenia paczek  – kartonów o małych gabarytach. Minimalna podziałka rolek w transporterze rolkowym może wynosić odpowiednio min 31 mm dla rolki napędowej ø 30 mm i 33 mm dla rolki napędowej o średnicy ø 32 mm. Rolka może być wykonana ze stali zwykłej, nierdzewnej lub aluminium. Rolka do pracy w prędkości max 0,5 m/s. Rolka do pracy w  obciążeniu 400 N/rolkę. Zakres temperatur w jakich rolka pracuje prawidłowo to od -5 do + 40ºC.

rolki napedowe rolka napedowa rollex

Rolka napędowa typ 437/438 z  kołem zębatym i regulowanym sprzęgłem.

Rolka napędowa serii 747 /438 z pojedynczym kołem zębatym (12 zębów) pod łańcuch rolkowy typ 3/8″ ze sprzęgłem do pracy przy obciążeniu do 400 N/rolkę doskonale się sprawdza w transporterach buforujących (w miejscach gdzie następuje spiętrzenie się transportowanego materiału). Rollex w swoich rolkach napędowych stosuje sprzęgła regulowane co daje możliwość regulacji pracy sprzęgła w całym czasie użytkowania rolek transportowych wyposażonych w sprzęgło. Rolka do pracy w urządzenia gdzie prędkość nie przekracza 0,5 m/s.

rolki napedowe rolka napedowa

Rolka napędowa typ 445/446 – napędzana paskiem zębatym 8M-20.

Rolka napędowa serii 445 lub 446 jest popularną rolką używaną do przeniesienie napędu z silnika – przekładni na taśmę PCV, PU za pomocą elastycznego paska zębatego  typ 8M-20. Przeniesienie napędu za pomocą elastycznego paska zębatego daje dużą precyzję z uwagi na małe luzy (jak w przypadku łańcuchów rolkowych). Kolejna ważną i docenianą przez użytkowników ważną cechą rolki jest jej cicha praca. Rolka napędowa serii 445/446 może być wyposażona w łożyska toczne 6202 2RS lub ZZ. Rolka jest bardzo wytrzymała co sprawia ze często można ją spotkać w transporterach pracujących pod dużym obciążeniu (1000 N/rolkę). Wszystkie rolki transportowe marki Rollex System są objęte   24 miesięczną gwarancją gdy rolka pracuje w cyklu 8/24h.

rolka napedowa rolki napedowe

 Rolka napędowa typ 445R ST z regulowanym sprzęgłem.

Rolka napędowa serii 445R ST posiadająca wszystkie cech i parametry rolek z grupy 445 oraz 446, dodatkowo rolka została wyposażona w regulowane sprzęgło. Podnosi to funkcjonalność rolki napędowej, można tę rolkę stosować w urządzeniach buforujących lub budować transportery taśmowe lub podajniki rolkowe które mogą być zabezpieczone przed praca w przeciążeniu. Rolka do pracy w temperaturze od -5º do + 40ºC i prędkości nie przekraczającej 0,8 m/s. Rolka do pracy przy obciążeniu nie większym niż 1000 N/rolkę. Najczęściej są stosowane rolki wykonane ze stali węglowej ocynkowanej galwanicznie.

rolki napedowe rolka napedowa rollex

Rolka napędowa Rollex z pojedynczym kołem zębatym typ 454R. 

Rolka napędowa z pojedynczym kołem zębatym pod łańcuch rolkowy jest rolką używaną do przeniesienie napędu z silnika – przekładni na taśmę PCV, PU za pomocą elastycznego paska zębatego  typ 8M-20. Przeniesienie napędu za pomocą elastycznego paska zębatego daje dużą precyzję z uwagi na małe luzy (jak w przypadku łańcuchów rolkowych). Kolejna ważną i docenianą przez użytkowników ważną cechą rolki jest jej cicha praca. Rolka jest bardzo wytrzymała co sprawia ze często można ją spotkać w transporterach pracujących pod dużym obciążeniu (1000 N/rolkę). Wszystkie rolki transportowe marki Rollex System są objęte   24 miesięczną gwarancją gdy rolka pracuje w cyklu 8/24h.

rolki napedowe rolka napedowa rollex

Rolka napędowa z pojedynczym kołem zębatym ze sprzęgłem.

Rolka napędowa z kołem zębatym  posiadająca wszystkie cech i parametry rolki z pojedynczym kołem zębatym pod łańcuch rolkowy, dodatkowo rolka została wyposażona w regulowane sprzęgło. Podnosi to funkcjonalność rolki napędowej, można tę rolkę stosować w urządzeniach buforujących lub budować transportery taśmowe lub podajniki rolkowe które mogą być zabezpieczone przed praca w przeciążeniu. Rolka do pracy w temperaturze od -5º do + 40ºC i prędkości nie przekraczającej 0,8 m/s. Rolka do pracy przy obciążeniu nie większym niż 1000 N/rolkę. Najczęściej są stosowane rolki wykonane ze stali węglowej ocynkowanej galwanicznie.

rolki napedowe na lancuch napedowy

Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym na łańcuch rolkowy typ 510

Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym pod łańcuch rolkowy jest najpopularniejszą rolką napędową stosowaną do transportu ciężkich paczek, skrzyń, palet   lub kontenerów. Podwójne koło zębate umożliwia przeniesienie napędu z rolki na rolkę w transporterach rolkowych. Kolejna ważną i docenianą przez użytkowników ważną cechą rolki jest jej cicha praca. Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym  może być wyposażona w łożyska toczne 6204, 6005 2RS lub ZZ. Rolka jest bardzo wytrzymała co sprawia ze często można ją spotkać w transporterach pracujących pod dużym obciążeniu (1500 N/rolkę). Wszystkie rolki transportowe marki Rollex System są objęte   24 miesięczną gwarancją gdy rolka pracuje w cyklu 8/24h.

rolka napedowa pod palety podwojne kolo zebate

Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym na elastyczny pasek zębaty typ 534.

Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym pod pasek zębaty typ 534 jest popularną rolką używaną do przeniesienie napędu z silnika – przekładni na taśmę PCV, PU za pomocą elastycznego paska zębatego typ 534. Przeniesienie napędu za pomocą elastycznego paska zębatego daje dużą precyzję z uwagi na małe luzy (jak w przypadku łańcuchów rolkowych). Podwójne koło zębate umożliwia przeniesienie napędu z rolki na rolkę w transporterach rolkowych. Kolejna ważną i docenianą przez użytkowników ważną cechą rolki jest jej cicha praca. Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym  może być wyposażona w łożyska toczne 6204, 6005 2RS lub ZZ. Rolka jest bardzo wytrzymała co sprawia ze często można ją spotkać w transporterach pracujących pod dużym obciążeniu (2000 N/rolkę). Wszystkie rolki transportowe marki Rollex System są objęte   24 miesięczną gwarancją gdy rolka pracuje w cyklu 8/24h.

rolka napedowa na podwojny pasek zebaty

Rolka napędowa z podwójnym kołem na pasek zębaty ze sprzęgłem typ 533R.

Rolka napędowa z podwójnym kołem zębatym pod pasek zębaty typ 533R posiadająca wszystkie cech i parametry standardowej rolki z podwójnym kołem zębatym na pasek zębaty 533R  dodatkowo rolka została wyposażona w regulowane sprzęgło. Podnosi to funkcjonalność rolki napędowej, można tę rolkę stosować w urządzeniach buforujących lub budować transportery taśmowe lub podajniki rolkowe które mogą być zabezpieczone przed praca w przeciążeniu. Rolka do pracy w temperaturze od -5º do + 40ºC i prędkości nie przekraczającej 0,8 m/s. Rolka do pracy przy obciążeniu nie większym niż 2000 N/rolkę. Najczęściej są stosowane rolki wykonane ze stali węglowej ocynkowanej galwanicznie.

rolka napedowa z paskiem zebatym akumulacyjna

Rolka napędowa z podwójnym kołem na pasek płaski (6 lub 8 żeber) typ 539.

Rolka napędowa z podwójnym kołem na pasek płaski (6-cio lub 8-mio żebrowy) jest rolką pracującą w trudnych warunkach przy obciążeniu do 2000 N/rolkę. Rolka jest przeznaczona do pracy w temperaturze od -20ºC do + 80ºC. Rolka charakteryzuje się cichą pracą. Wysokiej jakości łożyska używane do produkcji rolek marki Rollex Systems zapewniają długą i bezproblemową pracę przez długi czas. Wszystkie nasze roki są objęte 24 miesięczną gwarancją przy pracy rolki w urządzeniu w cyklu 8/24h.

rolka napedowa na pasek wieloklinowy

PEŁNA WERSJA KATALOGU Z NASZYMI PRODUKTAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


Jesteśmy częścią grupy B2B-Europe.pl – razem możemy więcej.

NIP 782-253-59-95, REGON 301878860

https://b2b-europe.pl/